hacıerolaltınok
logo
kebap

Yarım Asırlık Lezzet Hikayesi

Misafirlerimize gerçek lezzeti sunmak, özen, deneyim ve maharet ister.

Bunu yıllardır büyük bir heyecanla gerçekleştiren birileri var...

 

Aslen Türkiyenin ilk fotoğraf sanatçılarından olan Hacı Erol Altınok, gençlik yıllarında İstanbul'da zamanın gözde semtleri, Samatya ve Florya da önce komilik, sırasıyla garsonluk ve salon şefliği yapmıştır.

 

Sonrasında işin mutfağına olan merakı, ilgisi ve azmiyle kendini geliştirmiş, Dünya turu yapan gemilerde Türk Mutfağınının nefasetli lezzetlerini temsil etmiştir.

 

Bu çabayla 33 ülke gezip farklı kültürleri, farklı lezzetleri tatma fırsatı bulmuştur. Yurtdışından satınaldığı fotoğraf makinesiyle memleketi Safranbolu / Yörük Köyüne geri dönmüş, insanların fotoğrafa olan ilgisinden cesaretle Safranbolu'nun ilk fotoğrafçı dükkanını açmıştır.

 

O aslında lokantacılık hayali kurarken bir anda Safranbolu'nun ilk fotoğrafçısı olmuş, işine olan ilgisi, yeteneği gün geçtikçe artmıştır. Fotoğrafçılık zanaatini layıkıyla yerine getirmiş, zamanın devlet büyüklerinin de desteğiyle,

Safranbolu evlerini fotoğraflamak, tarihini dünyaya duyurmak vizyonuyla Almanya ve Norveç başta olmak üzere

çeşitli ülkelerde sergiler açmıştır.

 

Başarılı olduğu bu mesleğine olan ilgiyi gördükçe, hayallerini süsleyen lokantacılık zanaati

sadece kendinden sonraki kuşaklara vasiyeti oluyor.

 

1998 yılında vefat eden Hacı Erol Altınok'un gençlik hayali Altınok Ailesi ikinci kuşak temsilcileri tarafından 2007 yılında gerçekleştiriliyor. Kendi menüsü ve reçeteleri, hayalini kurduğu hizmet o günden bugüne, titizlikle seçilen en kaliteli hammaddeler, en hünerli ustaların elleriyle müdavimlerimizle buluşuyor.

 

Geçmişten günümüze gelen bu kültürü yaşatan ve yarınları hedefleyen bir değer olarak, Safranbolu mimarisinin sıcaklığını, özgün tadlarımız ve deneyim üstünlüğümüzle buluşturuyoruz. Uzun yıllardır Hacı Erol çatısı altında olan ustalar ve hizmet ekibi de bu mirasın diğer sahipleri olarak her yeni güne siz müdavimlerimizi mutlu etmek için başlıyorlar…

Misyonumuz

İyi yemek yiyen iyi düşünür. İyi düşünen, dostuyla paylaşır. Dost sohbeti bu dünyadaki en kıymetli şeylerden biridir. Çabamız dost sohbetini tüm dünyada çoğaltmak içindir.

 

Vizyonumuz

Hizmet Kalitemiz

Başarımızın ardındaki sır, bir dünya markası olma yolunda ilerlerken mutfağımızı, kültürümüzü, sahip olmaktan onur duyduğumuz değerleri tüm dünyaya coşkuyla yaymaktır. 

Kalite Politikamız